wyśpij się z łóżkiem dux

Jak istotny jest dobór odpowiedniego materaca, aby zapewnić sobie zdrowy i regenerujący sen?

Znaczenie snu w życiu człowieka

Sen odgrywa bardzo istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Już sam fakt, że spędzamy przeciętnie 1/3 życia w łóżku sprawia, że warto zastanowić się nad znaczeniem tego czasochłonnego procesu. Wiele osób błędnie uważa, że podczas snu nie zachodzą żadne istotne procesy, a organizm potocznie mówiąc ,,wyłącza się” – nic bardziej mylnego. Sen pozwala m.in. na utrwalenie zdobytych podczas nauki informacji, odbudowę neuronów, tworzenie nowych połączeń między komórkami nerwowymi czy też niezbędną regenerację organizmu po wysiłku i regulację gospodarki hormonalnej. Skutecznie przeprowadzone procesy owocują rześkim i pełnym energii porankiem oraz efektywnym spędzeniem reszty dnia.  

Technologia ciągłej sprężyny a głęboki sen

przekrój materacy łóżka dux

Aby wyjaśnić od czego zależy zdrowy sen należy zrozumieć istotę samego snu, który podzielony jest na dwie fazy: REM (ang. rapid eye movement) oraz NREM (ang. Non-rapid eye movement). Jednym z etapów fazy NREM jest tzw. sen głęboki, podczas którego tempo metabolizmu ulega znacznemu zmniejszeniu, zwolniony zostaje oddech i rytm serca, spada ciśnienie krwi oraz temperatura ciała, wzrasta poziom niektórych hormonów, szybciej goją się rany, organizm regeneruje się i odpoczywa. Przeciętnie cały etap trwa od 80 do 100 min i powtarza się w cyklicznych odstępach od 4 do 6 razy w ciągu nocy. Jakość naszego snu w dużej mierze zależy od długości właśnie tego etapu, dlatego niezwykle ważnym jest wybór odpowiedniego łóżka, które spowoduje, że sen głęboki będzie trwał jak najdłużej. 

Ciągła sprężyna w materacach DUX

Technologia, która pozwala na przedłużenie tego etapu została zastosowana m.in. w łóżkach marki DUXIANA. Podstawą każdego materaca tej firmy jest mechanizm ciągłej sprężyny, stworzony na bazie nawet 2,5km kawałka drutu ze stali nierdzewnej, który jest zaplatany o siebie tworząc połączone ze sobą zwoje. Dzięki takiemu rozwiązaniu materac jest niezwykle wytrzymały i zapewnia aktywne wsparcie podczas spania. Oznacza to, że organizm podczas wykonywania jakichkolwiek ruchów w trakcie snu zużywa mniej energii i dzięki temu nie wybudza się tak łatwo jak w przypadku korzystania z innych materacy. Badania naukowe przeprowadzone przez Instytut Karolinska w Sztokholmie potwierdzają, że faza snu głębokiego odpowiedzialna za regenerację organizmu jest wydłużona średnio o godzinę każdej nocy gdy śpimy na łóżku DUX. 

Materac - twardy czy miękki?

system kasetowy pascal w łóżkach duxiana

W naszym salonie w Galerii Tetmajera 83 w Krakowie codziennie spotykamy osoby, które narzekają na zbyt twardy bądź zbyt miękki materac, bóle pleców czy też poranki bez energii i motywacji. Niezależnie od tego czym zajmują się na co dzień – każdy z nich zasługuje na zdrowy sen umożliwiający normalne funkcjonowanie. Podczas wyboru łóżka staramy się uświadomić naszym klientom, że w trakcie spania najważniejsza jest prawidłowa postawa ciała oraz odpowiednie wsparcie organizmu. Nie należy ograniczać czynników odpowiadających za komfort i regenerację do kategorii ,,twardy” czy ,,miękki”. Łóżko ma być odpowiedzią na nasze indywidualne wymagania, bo przecież każdy z nas ma inne warunki fizyczne (waga, wzrost, kształt itp.). Istotnym elementem naszych łóżek jest system kaset Pascal’a, który umożliwia dopasowanie poziomu twardości poszczególnych partii materaca do osobistych wymagań użytkownika. Kasety są podzielone na miękkie, średnie, twarde oraz bardzo twarde. To rozwiązanie pomaga w odpowiednim ustawieniu kręgosłupa podczas snu. Ponadto mięśnie mogą się zrelaksować i prawidłowo zregenerować. To właśnie dzięki technologii zastosowanej w łóżkach DUX możemy naprawdę wypocząć i nabrać sił do podejmowania wyzwań dnia następnego.  

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą marki DUXIANA i zapraszamy do odwiedzin w naszym salonie w Galerii Tetmajera 83 w Krakowie.